FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
The New Corellian #05
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Holonet Daily » The New Corellian #05
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Faeton
Game MasterDołączył: 26 Maj 2006
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


 Post Wysłany: Wto 10:57, 17 Paź 2006    Temat postu: The New Corellian #05

Proces siatki szpiegowskiej rozpoczęty


W budynku sądu I Okręgu Sądowego w Coronet rozpoczął się proces separatystycznej siatki szpiegowskiej, wykrytej niedawno w gabinecie politycznym byłego guberantora systemu Ventru Tamosa. Członkowie rganizacji, która według Aktu Bezpieczeństwa Wewnętrznego może być potraktowana jak szajka przestępcza spiskująca przeciwko państwu korelliańskiemu, mogą być zagrożeni nawet karą śmierci. Siatka została wykryta w wyniku zespołowej akcji Służby Kontrwywiadu CorSecu i Zakonu Jedi. Wedle ciągle niepotrwierdzonych informacji, bezpośredni udział w śledztwie brał mistrz Jedi Tremayne. Wszelkie próby uzyskania jakichkolwiek dokładniejszych informacji na temat tego rycerza spotykają się z murem milczenia zarówno w urzędach państwowych Korelli jak i w samej Świątyni, która już zwyczajowo nie udziela żadnych komentarzy prasie.
Z pożytkiem dla oblęzonego na orbicie Tamosa, śledztwo nie wykryło jego udziału w spisku. Siatka najprawdopodobniej działała pod nosem Temosa od początku wojny i mogła przekazywać władzom wojskowym Konfederaji informacje kluczowe dla bezpieczeństwa Korelli jak i całego systemu i sektora. Sam proces i dochodzenie zostały utajnione, jednak z tego co udało nam się ustalić ludzie z bezpośredniego otoczenia gubernatora Tamosa mieli dostęp do siedziby Corellian Defence Forces, sektorowych sił zbrojnych, których siedziba mieści się w Coronet, a które odpowiadają za bezpieczeństwo nie tylko Korelli i pozostałych braci, lecz również Jumus, New Plympto czy Talfaglio. Nie wiadomo czy szpiedzy zdołali przekazać informacje o charakterze strategicznym, np. dotyczących takich szczegółów jak ilosć i jakość okrętów pozostających w dyspozycji wojska. Korellia pomimo neutralnego statusu w konflikcie pozostaje atrakcyjnym celem wojskowym, gigantyczne zasoby i najlepiej rozwinięty w Galaktyce przemysł wystawiają planetę na szczególne bezpieczeństwo. Nieświadomość Tamosa nie koniecznie musi być okolicznością łagodzącą. Już sam fakt, że jego otoczenie było przeżarte korupcją do tego stopnia czyni mu dodatkowy zarzut, który z pewnością zostanie podniesiony podczas jego procesu.
Pełniący obowiązki szefa państwa I Trybun Dyktatu, senator Garm Bel Iblis oświadczył, że w obliczu wystawienia Korelli na tak poważne niebezpieczeństwo należy rozważyć zmianę jej strategii względem otaczającej planetę sytuacji międzynarodowej. Bel Iblis wyraził opinię, że Korellia musi pozostać pewnym schronieniem i przystanią dla takich wartości jak demokracja i umiłowanie wolności, które to wartości są fundamentem Republiki, której Dyktat pozostaje członkiem. Trybun stwierdził również, że być może konieczne będzie wzmocnienie potencjału obronnego planety i całego Sektora Korelliańskiego. W celu przedyskutowania zaistniałej sytuacji najprawdopodobniej w Coronet w najbliższych tygodniach zbierze się Kongres Sektora Korelliańskiego - instytucja stanowiąca fundament integracji politycznej planet sektora, która od dłuższego czasu uznawana była za pół martwą. Jak się zdaję determinacja w zabezpieczeniu planecie i Sektorowi bezpieczeństwa Bel Iblisa jest stosowna do skali zagrożenia. Wedle naszego informatora w CorDefence, siły zbrojne wykryły na terytorium Sektora kilkanaście niezidentyfikowanych obiektów, prawdopodobnie separatystycznych okrętów zwiadowczych.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Żbik
Wredny kocurDołączył: 21 Lut 2006
Posty: 777
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Z Twojego najgorszego koszmaru

 Post Wysłany: Pią 14:54, 10 Lis 2006    Temat postu:

Nie chwytajcie się brzytwy! - apeluje prezes BatCorpu

Wybuch epidemii pokazał jak mimo podziałów klanowych wielka jest solidarność Bothan. Najbogatsi przedstawiciele naszej wspaniałej rasy nie ustają w wysiłkach by ulżyć w cierpieniu poszkodowanym rodakom, jak i wydają krocię na opracowanie skutecznej szczepionki i antidotum. Jednak są tacy, którzy te szlachetne pobudki chcą wykorzystać do własnych celów, niczym hieny żerują na cierpieniu innych. Proszę Państwa za chwilę nadamy przemówienie wspaniałego Bothanina, prezesa BatCorpu - Maka Trash'na

Ludu Bothawui, bracia!
Stało się nieszczęście. Moje działania mające na celu wynalezienie skutecznego antidotum przeciwko wirusowi spotkały się niezadowoleniem wśród niechętnych naszej rasie środowisk. Niedawno tu przybyli agenci i konspiratorzy w celu skompromitowania mojej osoby i przypisania sobie naszych wspólnych osiągnięć, zsabotowali badania i wykradli niedawno stworzone przeze mnie wstępne wersje leku. Kothra Eg'ak podstępem wkradła się do laboratorium i będąc niespełna rozumu zniszczyła efekty naszych dotychczasowych poczynań i zbiegła z miejsca tej odrażającej zbrodni.
Jednak nie martwcie się bracia. Działania obcych i nieprzychylnych naszej rasie stronnictw, chcących nas wykorzystać i doszczętnie zniszczyć, nie przeszkodzą nam w naszej słusznej misji. Tego jestem pewien, bo dobro zawsze zwycięży zło, a my przetrwamy te trudne czasy i damy świadectwo całej Galaktyce. Dziękuję za wysłuchanie, łączący się z Wami w bólu, Mak Tras'na


Epidemiolodzy i pracownicy Spynetu ostrzegają, że już wkrótce mogą pojawić się na rynku nieoficjalne szczepionki, pod żadnym pozorem nie należy z nich korzystać, bowiem najczęściej nie mają one nic wspólnego z nauką i medycyną.
Szpitale rządowe, Batcorpu oraz gwiezdne statki Republiki przyjmują wszystkich zarażonych za darmo.
Z Drev'Starn dla The New Corellian Asyr Kuddora


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Faeton
Game MasterDołączył: 26 Maj 2006
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


 Post Wysłany: Pią 13:29, 17 Lis 2006    Temat postu:

Tamos schwytany!

Wielodniowy pat, który rozpoczął się wraz z pozbawieniem władzy byłego gubernatora sektora korelliańskiego – Ventru Tamosa, został przerwany. Tamos, oskarżony o spisek przeciwko prawowitej władzy na Corelli, schronił się na pokładzie okrętu liniowego byłego dowódcy floty admirała Jebba Cromptona. Przeprowadzony ostatniej nocy atak sił specjalnych doprowadził do przejęcia flagowca admirała Cromptona „Glory of Corellia” i zatrzymania samego admirała jak i jego gościa – Ventru Tamosa. Nie znamy szczegółów tajnej operacji, jednak udało nam się ustalić, że część załogi krążownika podniosła bunt przeciwko Cromptonowi i podjęła współpracę z komandosami. Po podaniu informacji i przejęciu „Glory of Corellia” pozostałe jednostki dotychczas wierne Tamosowi poinformowały o oddaniu się do dyspozycji władz floty. Dowódcy okrętów, którzy zdecydowali się poddać bez walki z pewnością mogą liczyć na łagodniejsze potraktowanie przez sąd wojskowy, jednak nie należy się spodziewać puszczenia w niepamięć buntu i wystąpienia przeciwko na nowo zainstalowanemu rządowi dyktator Shyli Merricope. Czasowo zastępujący przechodzącą rekonwalescencję panią dyktator pierwszy trybun Garm Bel Iblis, podkreślił, że schwytanie Tamosa to wielki sukces Corelli, który przyczyni się do odbudowania zaufania obywateli do władzy i przywrócenia Dyktatowi należnemu mu w Galaktyce szacunku.
Były gubernator Tamos został przewieziony na powierzchnię planety, gdzie przebywa w I areszcie śledczym w Coronet. Prokuratorzy rozpoczęli już pracę na aktem oskarżenia, który zapewne będzie zawierał szereg poważnych zarzutów. Każdy z nich z osobna jest zagrożony karą śmierci. Materiał dowodowy jest oczywisty i przygniatający. Eksperci od wielkich procesów sądowych już zacierają ręce, z pewnością bowiem transmisje z rozpraw Tamosa będą bić rekordy oglądalności, a obecność w roli świadków takich sław jak senator Iblis czy prezes Molodh Industries Derena Molodha z pewnością przyczyni się do wzrostu zysków holowizji ze sprzedaży reklam w przerwach między posiedzeniami. Proces Tamosa będzie szczególny, bowiem po raz pierwszy od kilkuset lat zbierze się Trybunał Stanu. Instytucja ta po raz ostatni orzekała jeszcze w czasach monarchii i już sam fakt de facto jej wskrzeszenia budzi sensację. Skala postawionych Tamosowi zarzutów jest bezprecedensowa i zdaniem przewodniczącego Izby Deputowanych Maxwella Boella uzasadnia odwołanie się do formuły Trybunału Stanu. W skład ławy sędziowskiej wejdzie I prezes Sądu Najwyższego, przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, po dwóch sędziów obu trybunałów i dwóch kolejnych wybranych przez posłów do Izby Deputowanych z ich własnego grona. To rozwiązanie ma zapewnić Tamosowi sprawiedliwy i rzetelny proces, który ze względu na obecność sędziów wyłonionych z Izby Deputowanych będzie miał również pełną legitymację demokratyczną. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że politycznym kandydatom do Trybunału Stanu zostanie postawiony wymóg wykształcenia i doświadczenia prawniczego. To dodatkowe obostrzenie pozostaje w zgodzie z determinacją władz do zagwarantowania pełnej fachowości składu sędziowskiego.
Admirał Jeb Compton stanie przed obliczem sądu wojskowego już w przyszłym miesiącu. Jego proces znajdzie rozstrzygnięcie o wiele szybciej niż ten Tamosa, choćby ze względu na krótszy okres, którego będzie dochodziło dochodzenie w sprawie jego buntu. Materiał dowodowy, który właściwie mogliśmy oglądać na żywo w holowizji nie pozostawia wątpliwości co do winy Comptona. Spekuluje się co do wymiaru kary, który zostanie orzeczony w przypadku admirała. Co prawda dopuścił się zdrady pierwszego stopnia, jednak sąd w obawie przez wzrostem izolacjonistycznych nastrojów w armii może zdecydować się na łagodniejszy wyrok. Nawet jeżeli Compton uniknie rozstrzelania, to resztę lub większą część życia spędzi w więziennej celi. Co do tego nie mają wątpliwości nawet nieliczni zwolennicy działań Tamosa i Comptona.

Powrót Corelli na galaktyczną scenę polityczną

W Coronet obrady zakończył obrady Kongres Sektora Corelliańskiego, którym towarzyszyły rozmowy przywódców planet sektora w Komitecie Politycznym. Politycy zgodzili się co do zasadności zabezpieczenia interesów sektora w targanej wojnami Galaktyce. Głowy planet i szefowie rządów, z trybunem Dyktatu Garmem Bel Iblisem postanowili nawiązać do wielowiekowych więzów łączących planety sektora i reanimować polityczną współpracę nawiązując do przerwanych z powodu izolacjonistycznej polityki byłego gubernatora Tamosa, wysiłków integracyjnych. Powołano specjalną grupę roboczą w skład której weszli ministrowie obrony światów sektora, a której celem ma być program usprawnienia i racjonalizacji działań sektorowych sił zbrojnych – CorDefence. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że premier Jumus baron Etheldred Sinisa i trybun Corelli Garm Bel Iblis gorąco poparli plan rozbudowy i unowocześnienia CorDefence. Komitet Polityczny postanowił dokonać również reformy organizacyjnej instytucji Sektora, chodzi m. in. o powołanie Corelliańskiego Trybunału Sprawiedliwości, który miałby na cele zapewnienie praworządności w sprawach związanych ze stosowaniem i interpretowaniem zapisów traktatu założycielskiego Zintegrowanego Sektora Corelliańskiego. Dokument ten liczący sobie już ponad kilkaset lat przez wielu był traktowany jako relikt myśli prawnej, teraz jednak nabiera nowego znaczenia wobec powrotu do idei bardziej zjednoczonego sektora corelliańskiego. Prawdopodobnie jednak nie obejdzie się bez jego nowelizacji lub spisania nowej umowy cementującej współpracę światów sektora. Temu tematowi poświęcona będzie kolejna konferencja Komitetu Politycznego, który zbierze się za dwa miesiące na Talfaglio. Do czasu tego spotkania Komitet powierzył obowiązki nieformalnego przewodniczącego Sektora trybunowi Garmowi Bel Iblisowi. Komitet upoważnił Iblisa do uregulowania kwestii współpracy sektora z siłami zbrojnymi Republiki. Jednym z najważniejszych punktów porozumienia ma być ujęcie w ramy prawne zasad pobytu oddziałów Republiki na należących do sektora planetach. Rozmowy odbędą się na planecie Nubia, gospodarz spotkania Kanclerz Zgromadzenia nubijskiego Peer Hasziri będzie uczestniczył w rozmowach i wspomagał trybuna Iblisa w prowadzeniu negocjacji z delegacja Najwyższego Kanclerza Republiki Palpatine’a. Już sam fakt podjęcia rozmów budzi kontrowersje. Garm Bel Iblis podchodzi i reprezentuje planetę, która jeszcze niedawno tkwiła w polityce bezkompromisowego izolacjonizmu. Wiele światów sektora corelliańskiego po cichu podzielała tę filozofie, jednak po obaleniu byłego gubernatora sektora Ventru Tamosa i poznaniu prawdziwego oblicza jego reżimu, popularność głoszonych przez niego idei gwałtownie zmalała. Czy spotkanie przedstawicieli Sektora Corelliańskiego i Galaktycznej Republiki oznacza przełom w stosunkach galaktycznych i przełamanie corelliańskiego izolacjonizmu? Rozmowy, które zakończą się w najbliższy piątek zapewne przybliżą nas do poznania odpowiedzi na to pytanie.

Jeen Malo


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Faeton
Game MasterDołączył: 26 Maj 2006
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


 Post Wysłany: Pią 14:18, 08 Gru 2006    Temat postu:

Obrona neutralności?


Pomiędzy sesjami konferencji Sektor Koreliański – Republika na Nubii, poświęconej wzajemny stosunkom i ewentualnej współpracy wojskowej, na obrady zebrał się Komitet Polityczny Sektora Koreliańskiego. Politycy rozmawiali o toczonych z przedstawicielami kanclerza Palpatine’a rozmowach. Jak się wydaje stanowisko Zintegrowanego Sektora wobec toczącej się Wojny Klonów pozostaje niejasne. W chwili obecnej trwa debata między zwolennikami nieingerencji w konflikt a ich oponentami głoszącymi, że pozostawienie Republiki na pastwę ruchu hrabiego Dooku, obali jedyny akceptowalny i korzystny system rządów w Galaktyce. Izolacjoniści, których nieformalnym przywódcą jest despota Talfaglio Teodamos Riatt, twierdzą, że siły CorDefence nie są w stanie podjąć żadnych ofensywnych działań przeciwko Separatystom, a co więcej rosnąca liczba ataków pirackich na frachtowce powoduje wątpliwości co do zdolności defensywnych sił zbrojnych. Podczas obrad Komitetu Peer Hasziri przedstawił apel Kongresu Sektora Koreliańskiego domagającego się od przywódców planet większego zaangażowania w reformowanie floty. Restrukturyzacja armii może stanowić jednak problem. Stan floty jest dosyć problematyczny, bowiem większość jej jednostek to okręty co najmniej wysłużone. Rozważane są różne opcje, jednak wobec braku w katalogach CEC odpowiednio dużej jednostki która mogłaby zastąpić stare krążowniki CorDefence, najprawdopodobniejsze wydaje się złożenie zamówień na produkowane przez Celenor-Sinisa Propulsion Laboratories (firma związaną z CEC) prototypowe okręty linowe. Z tego co udało nam się ustalić pierwsza jednostka tej klasy przeszła niedawno z wielkim powodzeniem testy polowe. Prezes Molodh Industries, Deren Molodh, którego firma posiada pakiet większościowy C-SPL, zapewnia o gotowości do natychmiastowego podjęcia rozmów w sprawie produkcji i sprzedaży okrętów ze stoczni Jumus. Sytuacja tych zakładów jest o tyle korzystna, że poprzez MI jest związana z CEC, co pozwala na daleko idącą kooperację, włącznie z podjęciem produkcji jumusjańskich okrętów w koreliańskich stoczniach.

Przywódcy planet Sektora zaproponowali również wzmocnienie sił policyjnych – CorSecu. Wstępnie zgodzono się, że na potrzeby policji CEC powinna opracować nową wersję popularnej korwety typu CR80. Korporacja niedawno wypuściła na rynek ulepszoną wersję tego modelu - CR80b, jednak wedle słów inżynierów z CEC jest to jedynie przejście do całkiem nowego okrętu.

Komitet Polityczny może wyrazić zgodę na ograniczoną współpracę wojskową z Republiką, jednak jej ceną będzie oficjalne uznanie Sektora Koreliańskiego za niepodległą jednostkę polityczną stowarzyszoną z Republiką. Takie zobowiązanie ucięłoby wszelkie spekulacje dotyczące zobowiązań i zależnosci Korellii i innych planet Sektora względem Coruscant. Komentatorzy podkreślają, że proponowane przez Korellian rozwiązanie pozwoliłoby zdobyć szerszą bazę społeczną dla decyzji o ewentualnym zaangażowaniu się Zintegrowanego Sektora w przywracanie spokoju w Galaktyce. Potencjalny udział Corelli w wojnie mógłby przyczynić się do zwycięstwa któreś ze stron. Planety Sektora skupiają ok. 27% potencjału przemysłowego Planet Środka. Ostateczny wynik konferencji Sektora z Republiką może udzielić odpowiedzi na pytanie w którym kierunku pójdzie Korellia.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Holonet Daily » The New Corellian #05
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group