FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
The New Corellian #9
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Holonet Daily » The New Corellian #9
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Faeton
Game MasterDołączył: 26 Maj 2006
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


 Post Wysłany: Czw 12:37, 12 Kwi 2007    Temat postu: The New Corellian #9

Wojenne nastroje na Nubii?


Na reanimowanym procesie sektorowej unifikacji kładzie się postawa Nubii. Planeta czynnie zaangażowała się w przywrócenie politycznej jedności, która spajała światy Sektora Corelliańskiego, jednak w przeciwieństwie do niemal wszystkich jego członków, sama pozostaje uwikłana w wojnę między Republiką a Konfederacją. Kłopotliwy status planety był przedmiotem już niejednej debaty przywódców Sektora w Komitecie Politycznym. Jego kolejna sesja przeprowadzona na Selonii nie przyniosła rozwiązania problemu. Przewodniczący Komitetu - trybun rządu corelliańskiego Garm Bel Iblis naciskał na wycofanie się Nubii z wojny i poszanowania neutralnego statusu całego Sektora. Wedle przewodniczącego zaangażowanie nubijczyków w zmagania wojenne jest przeszkodą na odbudowaniu wspólnej polityki zagranicznej Zintegrowanego Sektora. Despota Talfaglio i kilku innych przywódców zwracało uwagę Pera Haszimiego- przewodniczącego Zgromadzenia Nubijskiego, ze postępowanie jego rządu stoi w sprzeczności z Kartą Podstawową Sektora. Dokument ten nakazuje przeprowadzenie konsultacji z pozostałymi rządami Sektora przed podjęciem doniosłej decyzji z obszaru polityki zagranicznej. Krytycy Karty wskazują jednak, że nie określa ona precyzyjnie co należy zaliczyć do kategorii takich "doniosłych" posunięć na arenie międzygalaktycznej. Niedoprecyzowanie szeregu artykułów wspomnianego traktatu jest powodem podjęcia prac w specjalnie powołanej Komisji Rewizyjnej, która ma przygotować jego nowelizację. Dopóki jednak nie powstanie nowa wersja traktatu, światy Sektora muszą oprzeć swoją aktywność na starym. Problem Nubii pozostaje zatem nierozwiązany, szczególnie, że Haszimi i jego ministrowie nie zamierzają wspierać armii Republiki. Nubijczycy podkreslają, że planety Sektora Corelliańskiego należą do Republiki i jako takie mają prawo wspierać rząd centralny w jej wysiłku wojennym. Większość rządów Sektora wydaje się nie podzielać tego punktu widzenia.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Faeton
Game MasterDołączył: 26 Maj 2006
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


 Post Wysłany: Pon 9:26, 16 Kwi 2007    Temat postu:

Wstęp do ostatecznego porozumienia?


W Coronet odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Politycznego i Kongresu Zintegrowanego Sektora Corelliańskiego. W przypadku ciała parlamentarnego, było to jego drugie spotkanie od czasu ustąpienia byłego gubernatora sektora - Ventru Tamosa. Pomimo kontrowersji wobec prowojennego stanowiska Nubii, światy członkowskie osiągnęły wstępne porozumienie co do Karty Podstawowej Sektora. Na podstawie propozycji przedstawionych przez Komisję Rewizyjną, która została powołana przez Komitet Polityczny, Kongres zatwierdził nowelizację Karty Podstawowej. Najistotniejsze zmiany dotyczą zakresu solidarności politycznej światów Sektora i zobowiązań poszanowania postanowień w zakresie wspólnej polityki zagranicznej i obronnej. Komentatorzy podkreślają, że kierunek zmian wskazuje na dążenie do głębszej integracji. Powszechnie uważa się, że jest to odpowiedź Corellian na rosnący chaos w Galaktyce. Mieszkańcy Sektora wstrzemięźliwie patrzą na udział swoich planet w wojnie po którejkolwiek ze stron. Kilku przywódców wywierało presję na szefa delegacji systemu Nimbus i przewodniczącego Kongresu Nubijskiego Pera Haszimiego, którego świat aktywnie zaangażował się po stronie Republiki. Jak do tej pory jedynym efektem nacisków partnerów z Sektora było ograniczenie obecności wojskowej armii Republiki na Nubii. Na tą planetę skierowano również jednostki CorDefence, które mają wzmocnić jej obronę przed ingerencją w sprawy Sektora z którejkolwiek ze stron Wojny Galaktycznej. Jeżeli nowelizacja Karty Podstawowej zostanie ostatecznie przyjęta przez Kongres Sektora i Komitet Polityczny, Nubia będzie musiała zdecydować czy chce brać udział w integracji sektorowej czy w wojnie z Konfederacją po stronie Republiki.

Zintegrowany Sektor Corelliański (główne planety i światy) - sygnatariusze Karty Podstawowej


System Corelliański:

Corellia
Selonia
Drall
Talus-Tralus
Centerpoint

Aurea - System Aurea
Froz - System Froz
Jumus - System Jumus
New Plympto - System New Plympto
Nubia - System Nubus
Plympto System
Sacorria - System Sacorria
Talfaglio - System Talgaflio
Thanta Zilbra - System Thanta Zilbra
Altawar
Corfai
Truuzdann
Vagran


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Faeton
Game MasterDołączył: 26 Maj 2006
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


 Post Wysłany: Pią 17:26, 20 Kwi 2007    Temat postu:

Ciąg dalszy corelliańskiego sporu handlowego


Strony sporu w Corelliańskiej Izbie Handlowej, który dotyczy kontraktu na modernizację CorDefence i CorSec znalazł w sądzie. Konsorcjum utworzone przez CEC/C-SPL i Molodh Industries zerwało rozmowy z członkami Izby. Konflikt rozpalił się po oświadczeniu producentów pominiętych w zamówieniach, które poddało w wątpliwość legalność kontraktu. Przedstawiciele form tworzących konsorcjum zbrojeniowe wyraziło żal, że Izba Handlowa poddaje w wątpliwość legalnie zawararty kontrakt, którego prawomocność już potwierdził Najwyższy Sąd Administracyjny Systemu Corelliańskiego i komisja arbitrażowa powołana przez przywódców Sektora Corelliańskiego. Przywódcy polityczni są zdeterminowani, aby rozpocząć modernizację sektorowych sił obronnych jak najszybciej, Powodem pośpiechu jest pilna konieczność wprowadzenia nowych rodzajów uzbrojenia. Corellianie obawiają się, że Wojna Klonów może rozlać się na ich Sektor, a zachowując w większości neutralność, mogliby stać się łatwym łupem dla obu stron, stąd konieczność zbrojeń.

Tymczasem Molodh Protection Services ogłosiło zwiększenie zakupów nowych jednostek. W Galaktyce wzrosło zapotrzebowanie na ochronę szlaków handlowych. Kompanie przewozowe nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim statkom handlowym, stąd wzrost liczby kontraktów na ochronę zawartych przez corelliańską spółkę. MPS złożył zamówienia na kolejne fregaty CEC SF-76, korwety, myśliwce i produkowane przez C-SPL jednostki klasy Turel i Hyperion. Zamówienia będą realizowane od przyszłego kwartału.

Planowane zamówienia sił zbrojnych i policyjnych Sektora Corelliańskiego oraz prywatnych spółek, takich jak MPS czy MI zaczynają rozkręcać koniunkturę. Ekonomiści odnotowali wzrost produkcji przemysłowej o 10 % w stosunku do poprzedniego półrocza. Prognozy są jeszcze lepsze. Specjaliści od gospodarki wieszczą powrót Corelli na tory szybkiego wzrostu gospodarczego


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Faeton
Game MasterDołączył: 26 Maj 2006
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


 Post Wysłany: Sob 10:59, 21 Kwi 2007    Temat postu:

Konfederackie piractwo przemysłowe

W ostatnich dniach Służba Bezpieczeństwa Molodh Industries wraz z sekcją zwalczania szpiegostwa przemysłowego CorSecu zidentyfikowała i schwytała grupę agentów firmy Działających na rzecz jednej z kompanii wspierających separatystyczny ruch hrabiego Dooku. Jak udało nam się ustalić, szpiedzy prawdopodobnie zdołali wykraść plany nowego oprogramowania komputerowego nieznanego zastosowania i plany kilku udządzeń. Niestety służby MI i CorSec nie zdołały powstrzymać złodziei przed wywiezieniem schematów z Sektora Corelliańskiego. Zatrzymani przebywają w I Areszcie Okręgowym w Coronet, gdzie zostaną poddani śledztwu.

Przedstawiciele korporacji na razie milczą w sprawie kradzieży. Specjaliści twierdzą, że z racji braku dokładniejszych informacji na temat skradzionego oprogramowania i planów urządzeń, trudno oszacować jakie MI może ponieść straty z tytułu opóźnień w produkcji i odzyskiwania danych. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w siedzibie korporacji wrze. Służba Bezpieczeństwa wraz z działem audytu dokonują szczegółowego przeglądu zasobów kadrowych i weryfikacji kolejnych podejrzanych pracowników.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Holonet Daily » The New Corellian #9
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group