FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
Pojazdy Ogólnodostępne.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Biblioteka » Pojazdy Ogólnodostępne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Telemachus Rhade
Kapitan



Dołączył: 02 Sie 2005
Posty: 1003
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Skąd: Tartarus

 Post Wysłany: Śro 21:28, 18 Paź 2006    Temat postu: Pojazdy Ogólnodostępne.



Rendili StarDrive - ciężki krążownik typu Dreadnaught

Drednot jak popularnie jest zwany ten ciężki krążownik nie jest nową jednostką, w sumie jest już od dawna w pierwszej linii. Okręty tego typu brały udział w prawie każdym większym konflikcie przez ostatnia lata, opierają się na starym mandalorianskim projekcie i przez to ich załoga jest tak liczna że graniczy to z absurdem. Jednak dzięki znacznej automatyzacji udało się zredukować załogę do bardziej akceptowanej liczby. Drednoty są jednymi z najsilniejszych okrętów w galaktyce, siła ognia ich głównych baterii niema sobie równych, niestety opancerzenie jest średniej grubości, kompensuje to mocny generator tarcz jednak po jego wyłączeniu okręt jest podatny na uszkodzenia. Duże zapotrzebowanie na energie sprawia też że Drednot nie jest zbyt szybkim okrętem.

Uzbrojenie:
- 20 Baterii ciężkich turbolaserów.
- 10 dział jonowych.
- 10 Baterii działek laserowych.
- 1 Eskadra myśliwska.



Republic Sienar Systems - korweta typu Maruder

Marudery są okrętami służącymi jako patrolowce i eskortowce. Ich konstrukcja bardziej przypomina przerośniętego myśliwiec niż okręt wojenny, jednak dzięki takiej konfiguracji jednostki te doskonale spisują się w akcjach w obrębie atmosfery. Korwety te są szybkie, nie tak szybkie jak CR80 czy CR90 ale dysponują wystarczającym napędem by dogonić i przechwycić okręty piratów czy przemytników. Jest to też jeden z najmniejszych okrętów przenoszących pełną eskadrę myśliwską.

Uzbrojenie:
- 8 Baterii podwójnych turbolaserów.
- 3 Emitery promieni ściągających.
- 1 Eskadra myśliwska.



Nubian Star Drive - myśliwiec typu M

Zakłady NSD przez wiele lat ściśle współpracowały z Theed Palace Space Vessels dzięki temu po pewnym czasie dało się zauważyć wpływ estetyki rodem z Naboo w projektach NSD. Zakłady z Nubi po jakimś czasie przejęły styl zaokrąglonych i gładkich linii w swoich konstrukcjach. Myśliwiec typu M doskonale reprezentuje ten trend, jego opływowa sylwetka jest miła dla oka jak również praktyczna ze względu na areodynamike. Maszyna ta stała się jednym z najlepszych towarów eksportowych NSD przed wybuchem Wojny Klonów. Typ M jest niedużym myśliwcem przewagi przestrzennej przeznaczonym głównie do walki kołowej. Przy swojej niewielkiej masie jest bardzo zwrotny i całkiem szybki, a standardowe pole siłowe zapewnia przyzwoitą ochronę. Mimo swoich zalet ma też wady, jego uzbrojenie jest jak najbardziej wystarczające do walki z innymi myśliwcami jednak brak cięższej broni jak np: wyrzutni torped eliminuje go z walki jeśli chodzi o ataki na okręty liniowe. Myśliwiec ten nie dysponuje też hipernapędem i musi polegać na okręcie nosicielu jeżeli chodzi o dotarcie w oddalone miejsca. Konstrukcja ma już swoje lata i ustępuje nowszym myśliwcom , jednak mimo to typ M jest nadal lubiany, głównie dlatego że płatowiec wybacza wiele błędów niedoświadczonemu pilotowi.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.

Incom Corporation/Subpro Corporation - myśliwiec Z-95 Headhunter Mk.I

Podstawowy płatowiec został opracowany przez połączone zespoły obu korporacji kilkanaście lat przed wybuchem Wojny Klonów. Wersja Mk.I była z założenia myśliwcem obronny planetarnej doskonale spisującym się w atmosferze i w lotach suborbitalnych. Jednak jego zdolności malały wprost proporcjonalnie do oddalania się od planety. Areodynamiczna sylwetka i płaty o zmiennej geometrii dawały mu przewagę nad prawie każdym znanym wtedy myśliwcem kiedy dochodziło do walki w obrębie atmosfery, niestety w głębokiej przestrzeni Mk.I miał już poważne problemy. Uzbrojenie też zostało zaprojektowane do jak najlepszej skuteczności w środowisku gdzie walki są szybkie i na krótkim dystansie dochodzi dopiero do wymiany ognia. Szybkostrzelne blastery potrafiły dosłownie zalać przeciwnika ogniem. Mimo swoich zalet Mk.I miał jednak ograniczone zastosowanie.

Uzbrojenie:
- 6 Działek blasterowych.
- 2 Wyrzutnie pocisków.

Incom Corporation/Subpro Corporation - myśliwiec Z-95 Headhunter Mk.II

Headhunter Mk.II to odwrotność wersji Mk.I, tym razem jest to myśliwiec uniwersalny z naciskiem na działanie w przestrzeni. Dokonano przebudowy płatowca, zlikwidowano ruchome płaty, ulepszono jednostki napędowe, wyposażono w hipernapęd i przezbrojono.
Po tych zabiegach Z-95 stał się jednym z najlepszych myśliwców jakie latają po galaktyce. Zachował wiele cech Mk.I w tym łatwość obsługi i niezawodność dodając do tego pełną autonomiczność w głębokiej przestrzeni, tym razem nazwa Headhunter jest jak najbardziej prawidłowa.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.
- 2 Wyrzutnie pocisków.

Kuat Systems Engineering - myśliwiec typu Cloackshape

Cloackshape to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów KSE, a jeżeli nie rozpoznawalny to na pewno wszędobylski. Założenia tego myśliwca są wyjątkowo proste, nieskomplikowany płatowiec, pełna modyfikalność i niezawodność. Cloackshape jest zbudowany przy użyciu najprostszych i niezawodnych technik że nawet mało obeznany mechanik jest w stanie rozłożyć tą maszynę na części pierwsze, naprawić co trzeba a potem ją złożyć. Te cechy do społu z małą ceną sprawiły że Cloackshape stał się hitem na rynku, znalazły się na wyposażeniu flot obronnych, jednostek policyjnych, prywatnych właścicieli a nawet Jedi. Mimo swojego wieku myśliwiec ten jest nadal bardzo ceniony i lubiany, choć nie dorównuje nowszym konstrukcjom a podstawowy model nie posiada generatora tarczy jest to nadal dobra maszyna.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.
- 2 Wyrzutnie pocisków.

Kuat Systems Engineering - myśliwiec typu Whitecloack

Whitecloack to specjalna modyfikacja myśliwca Cloakshape na potrzeby Zakonu Jedi.
Różni się od seryjnego modelu standardowo montowanym hipenapędem i rozbudowanym systemem łączności. Przed pojawieniem się myśliwców Delta-7 Whitecloacki stanowiły podstawę korpusu myśliwskiego Jedi, w czasie Wojny Klonów wiele z tych maszyn brało czynny udział w walce.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.
- 2 Wyrzutnie pocisków.

Republic Sienar Systems - myśliwiec typu Dagger

Dagger jest masowo produkowanym tanim myśliwcem dla każdego. Popularność tej konstrukcji przerosła nawet oczekiwania RSS, ogromny rynek zbytu znalazł się szczególnie na odległych rubieżach. Niestety największy rozgłos zdobył jako maszyna piratów i najemników. Myśliwiec ten jest lekką maszyną przechwytującą nie wyposażoną w tarcze jednak dysponującym hipernapędem. Jest szybki i zwrotny, czasami trudno go opanować ale zdolność do naprawdę karkołomnych manewrów ocaliła życie niejednemu pilotowi. Nie licząc przestępców i innych typów spod ciemnej gwiazdy Dagger znajduje się na wyposażeniu flot obronnych różnych planet.

Uzbrojenie:
- 3 Działka laserowe.

Koensayr - myśliwiec typu Dianoga

Dianoga została skonstruowana w końcowym okresie pokoju przed wybuchem Wojny Klonów i stała się popularnym widokiem w grupach przestępczych. W porównaniu z ówczesnymi myśliwcami maszyna ta była ciężko uzbrojona i opancerzona. Jedynymi którzy wtedy docenili te zalety byli gównie piraci i najemnicy, przez różnych pośredników skupowali oni Dianogi i wcielali w swoje flotylle. Nie jest to może szybki czy zwrotny myśliwiec ale duża siła ognia i łatwość obsługi i napraw sprawiają że Dianoga znalazła swoje miejsce w galaktyce.

Uzbrojenie:
- 4 Działka laserowe.
- 1 Działko jonowe.

Koensayr - ciężki myśliwiec typu Morningstar

Na bazie popularności Dianogi Koensyr skonstruował kolejny myśliwiec, większy, ciężej uzbrojony i opancerzony, nie przyznając się do niczego takiego idealny dla najemników.
Morningstar jest wielkim ciężkim myśliwcem o ogromnej sile ognia, teoretycznie żaden myśliwiec nie jest w stanie wytrzymać z nim czołowej wymiany ognia. Jednak jego zalety są też jego wadą, cena pojedynczego Morningstar jest bardzo wysoka, sam myśliwiec jest mało zwrotny i niezbyt szybki, w boju spotkaniowym z mniejszymi myśliwcami jest po prostu obchodzony i atakowany z tyłu. I tak w końcu po kilku przelotach ciężki generator tarczy do społu z grubym pancerzem poddają się a Morningstar bezradnie eksploduje niezdolny przez słabą zwrotność stawić czoła napastnikowi. By zniwelować te wady, najemnicy i piraci wypracowali odpowiednią taktykę, lżejsze maszyny wiążą walką myśliwce przeciwnika a Morningstary atakują z morderczą skutecznością większe cele.

Uzbrojenie:
- 3 Ciężkie działka laserowe.
- 3 Działka laserowe.
- 3 Wyrzutnie pocisków.

Hoersch-Kessel Drive - myśliwiec typu R-22 Starchaser

Starchaser wszedł na rynek niedługo po myśliwcu Headhunter Mk.II i jest powszechnie uważany za jego konkurenta. Osiągi obu maszyn prawie się od siebie nie różnią, dysponują porównywalna prędkością i zwrotnością. R-22 jest ciężej uzbrojony ale brakuje mu uniwersalności i łatwości obsługi jaka szczyci się Headhunter dlatego nigdy nie zagroził jego pozycji na rynku.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.
- 2 Działka jonowe.
- 2 Wyrzutnie pocisków.

Theed Palace Space Vessel Engineering Corps - myśliwiec typu N-1

Myśliwiec typu N-1 powstał w kooperacji TPSV Eng. Corps. i zakładów Nubian Star Drive. Oryginalnie był produkowany wyłącznie dla korpusu myśliwskiego Naboo i tylko tam używany, jednak po Bitwie o Naboo wzrosło wysoce zainteresowanie tą maszyna. N-1 to przykład na to że maszyna do zabijania może być elegancka i miła dla oka, gładkie i zaokrąglone linię nadają N-1 niepowtarzalny kształt. Myśliwiec ten jest szybki, wyjątkowo zwrotny i dobrze uzbrojony, opancerzenie jest jedynie symboliczne jednak do społu ze standardowym generatorem tarczy daje do całkiem sensowną ochronę. Tak jak zawsze są zalety i są wady, N-1 standardowo nie dysponuje hipernapędem jednak jego montaż jest możliwy i coraz częściej spotykany, system tankowania jest dosyć oryginalny i wymusza zastosowanie specjalnych gniazd dokujących przez co ogranicza to używalność tego myśliwca poza zasięgiem stacji paliwowych. Myśliwce z Naboo mają też nałożone ograniczniki spalin na silnikach co zmniejsza ich wydajność o kilkanaście procent.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.
- 1 Wyrzutnia pocisków.

Theed Palace Space Vessel Engineering Corps - myśliwiec typu N-2

Myśliwiec N-2 to jakby ztuningowany N-1, główną cechą charakterystyczną tej maszyny jest dodatkowa "płetwa" za kabiną pilota. Ten dodatkowy moduł mieści w sobie pare działek laserowych i rozbudowaną stację sensoryczną. Jednak dodatkowy pobór mocy sprawił że znacznie spadła efektywność silników przez co N-2 jest o 1/3 wolniejszy niż swój poprzednik. Tak samo jak w przypadku N-1 wymaga on specjalnych stacji paliwowych.

Uzbrojenie:
- 4 Działka laserowe.
- 1 Wyrzutnia pocisków.

Theed Palace Space Vessel Engineering Corps - myśliwiec typu N-4

N-4 to wysoce rozwojowa modyfikacja płatowca N-1. Sam szkielet nośny został wykonany z najnowszych stopów i mimo prawie niezmienionego wyglądu jest o połowę wytrzymalszy. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą w stosunku do N-1 są wysunięte do przodu płaty na końcach których znajdują się nie dwa a cztery silniki. Daje to wręcz fenomenalną prędkość graniczącą z progiem wytrzymałości pilota, w sumie i tak bez kompensatorów inercyjnych i obwodów zabezpieczających pilot który by popchnął manetkę ciągu do oporu został by rozsmarowany po kabinie. Ogólnie N-4 to o klasę lepszy N-1, jest szybszy, zwrotniejszy, ciężej uzbrojony i lepiej chroniony. Jednak wyszedł na rynek prawie na równi z Z-95 Mk.II i Y-wingiem i nie wytrzymał agresywnej konkurencji z ich strony. N-4 rzadko kiedy jest spotykany poza układem Naboo i jak prawie cała rodzina N. cierpi z powodu specyficznego systemu tankowania.

Uzbrojnie:
- 2 Ciężkie działka laserowe.
- 1 Wyrzutnia pocisków.

Theed Palace Space Vessel Engineering Corps - myśliwiec typu NL-1

NL-1 to próba zniwelowania największej wady serii N, mianowicie systemu tankowania. NL-1 jest krótszy, pozbawiony długiego "szpikulca" oraz ma przesunięte do tyłu skrzydła z silnikami. System tankowania jest standaryzowany z galaktycznymi normami i myśliwiec ten można zatankować prawie wszędzie. Przez zmniejszenie masy NL-1 jest szybszy i zwrotniejszy od N-1, jednak słabiej uzbrojony. Nie dysponuje już wyrzutnią pocisków co eliminuje go z roli myśliwca wielozadaniowego i ogranicza do maszyny przeciw myśliwskiej.
Ta maszyna też nie weszła w większej ilości na rynek ze względu na ostrą konkurencję.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.

Theed Palace Space Vessel Engineering Corps - myśliwiec typu NB-1

NB-1 to bazująca na płatowcu N-1 maszyna bombowa. Wyposażony w mocniejsze silniki, dodano dwa silniki małej mocy na końcówkach skrzydeł dla poprawienia zwrotności. Wyrzutnie torped protonowych zastąpiono wyrzutnią bomb protonowych, znacznie potężniejszą i o większym zasięgu odmianą tej broni. Duży magazynek pocisków sprawił że musiano zrezygnować z działek a na ich miejsce zamontowano działka blasterowe.
NB-1 jest bardzo dobrym bombowcem, jednak wyprodukowano ich niewielka liczbę i trudno je znaleźć na cywilnym rynku.

Uzbrojenie:
- 2 Działka blasterowe.
- 1 Wyrzutnia pocisków.

Theed Palace Space Vessel Engineering Corps - myśliwiec typu N-1P

N-1P to maszyna zbudowana w oparciu o rodzinne N z myślą o zadaniach policyjnych. Charakterystyczne błękitne malowanie oraz sygnalizator świetlny za kabiną pilota stał się szybko rozpoznawalnym znakiem tego myśliwca. Nie tak szybki czy zwrotny jak N-1 jest jednak wystarczający do zadań policyjnych i celnych, znalazł zastosowanie w szeregach licznych sił porządkowych galaktyki. Dodatkowym atutami jest fabrycznie montowany hipernapęd i standardowy system tankowania.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.
- 1 Działko jonowe.

Kuat Systems Engineering - myśliwiec typu Drake

Drake to starsza konstrukcja zakładów KSE, sporo tych maszyn trafiło do zakonu Jedi jednak głównie były to maszyny na otwarty rynek. Wyprodukowano kilka tysięcy sztuk i zamknięto linię ze względu na małe zainteresowanie. Jednak Drake nie jest złą maszyną, co prawda nie charakteryzuje się czymś szczególnym i większości aspektów jest raczej na standardowym poziomie wyposażonym w hipernapęd i tarcze myśliwcem.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.

Subpro Corporation - myśliwiec typu C-73 Tracker

Tracker jest starą i mało udana konstrukcją, dalekim prekursorem Z-95. Ma mały zasięg, niewielką prędkość maksymalną i koszmarną zwrotność. Do tego dochodzi brak tarczy i hipernapędu, o ile w atmosferze jeszcze spisywał się jako tako to w przestrzeni walka z C-73 była jak strzelanie do kaczek. Jednak łatwość produkcji i wręcz absurdalnie niska cena sprawiły że nadal licznie występuje w galaktyce głównie w rękach przestępców albo flot obronnych ubogich planet.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.

Koensayr - ciężki myśliwiec BTL-S3 Y-wing

Myśliwiec ten wszedł na rynek niedługo po ukazaniu się Headhuntera Mk.II i razem z nim stanowi szczytowe osiągnięcie jeśli chodzi o konstrukcje myśliwskie. Y-wing jest ciężkim, potężnie uzbrojonym i chronionym myśliwcem frontowym, cywilnym odpowiednikiem ARC-170. Podobnie jak republikańska maszyna Y-wing nie jest zwrotny czy szczególnie szybki ale ma naprawdę solidnego "kopa" jeśli chodzi o siłę ognia. Niewiele planet może sobie pozwolić na zakup dużych partii Y-wingów, ale jeżeli już znajdą się w składzie ich flot obronnych to stanowią poważny argument w starciu z przeciwnikami.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.
- 2 Działka jonowe.
- 2 Wyrzutnie pocisków.

Shobquix Yards - myśliwiec typu 8-Q Toscan

Toscan powstał w oparciu wielu części zakładów Koensayr i dysponuje tym samym kokpitem jak Y-wing. Jest to dosyć tania maszyna pozbawiona tarcz czy cięższego uzbrojenia jednak wyposażona w hipernapęd. Toscan jest prosty w budowie i wyjątkowo niezawodny oraz łatwy w obsłudze, przy dodatkowo niskiej cenie znalazł on szerokie grono nabywców. Główną sławę a raczej niesławę zdobył w szeregach grup pirackich.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.

Corellian Engineering Corporation - myśliwiec LX-980 Lancet

Lancet jest maszyną skonstruowaną specjalnie na życzenie służby sądowniczej Republiki. Ten dosyć sporej wielkości pojazd jest przeznaczony do służby patrolowej i celnej, zabiera zapasy na prawie tydzień lotu i ma możliwość przewożenia jednego pasażera. Pasażer zazwyczaj bywa też aresztantem po którego został wysłany oficer służby sądowniczej. Jest to szybki i względnie dobrze chroniony pojazd z przeciętną zwrotnością i uzbrojeniem, służy tylko w siłach sądowniczych na Coruscant i nie jest sprzedawany osobom prywatnym.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Biblioteka » Pojazdy Ogólnodostępne.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group