FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
Wielka Flota Republiki.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Biblioteka » Wielka Flota Republiki.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Telemachus Rhade
Kapitan



Dołączył: 02 Sie 2005
Posty: 1003
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Skąd: Tartarus

 Post Wysłany: Śro 21:14, 18 Paź 2006    Temat postu: Wielka Flota Republiki.



Kuat Drive Yards - pancernik typu Mandator

Mandatory są flagowymi okrętami floty obronnej Kuat. To największe okręty w znanej galaktyce i również najsilniej uzbrojone. Ich siła ognia jest tak ogromna że do zniszczenia pojedynczego Mandatora potrzeba naprawdę dużych sił.
Niestety założenia okrętu ograniczają go tylko do roli jednostki obronny systemowej i przez to pancernik dysponuje bardzo słabym hipernapędem, wystarczającym do szybkich skoków wewnątrz systemowych ale nieprzydatnym prawie do podróży międzysystemowych ze względu na długi okres trwania takiego lotu.
Pod koniec wojny do linii wszedł Mandator II, jeszcze potężniejszy niż poprzednik z szybszym hipernapędem choć nadal był statkiem dosyć powolnym.

Uzbrojenie:
- Liczne stanowiska ogniowe.

Corellian Engineering Corporation - Gwiezdny Niszczyciel typu Legacy**

Legacy jest prekursorem pierwszych gwiezdnych super niszczycieli. Okręt został zaprojektowany jako mobilne stanowisko dowodzenia jak również jako ciężki okręt liniowy. Ciężkie uzbrojenie, potężne generatory tarcz i grube opancerzenie sprawiają że Legacy jest wyjątkowo niebezpiecznym przeciwnikiem. Dodatkowo na pokładzie zamontowano dwa eksperymentalne generatory masy grawitacyjnej dzięki temu okręt może pełnić role Interdyktora. Niestety presja ze strony Senatu sprawiła że produkcja tego typu okrętów jest bardzo ograniczona.

Uzbrojenie:
- Liczne stanowiska ogniowe.
- Liczny pokładowy kontyngent lotniczy.



Kuat Drive Yards - krążownik typu Procurator

Procuratory tak jak Mandatory należą do floty obronnej Kuat i podobnie do nich są to bardzo dobrze uzbrojone i opancerzone okręty. Mogą stawić czoła każdej jednostce separatystów wliczając to krążownik liniowy typu Bulwark. Jednak tak jak wszystkie okręty obrony Kuat Procurator ma bardzo słaby hipernapęd jednak z myślą o sprzedaży tych jednostek na okręcie znajduje się miejsce na znacznie silniejszy motywator.

Uzbrojenie:
- 5 Baterii podwójnych ciężkich turbolaserów.
- 10 Baterii quad turbolaserów.
- 4 Baterie podwójnych turbolaserów.
- 10 Działek laserowych.
- 6 Ciężkich wyrzutni pocisków.
- 4 Wyrzutnie pocisków.
- Liczny pokładowy kontyngent lotniczy.



Rendili StarDrive - Gwiezdny Niszczyciel typu Victory*

Twórcą Victory jest Walex Blissex, jeden z najzdolniejszych konstruktorów okrętów w Republice. Jednostka ta jest bezpośrednią odpowiedzią na okręt typu Venator stoczni KDY i częścią programu "Victor Initiative Project". Statek ten jest nazywany pierwszym pełnoprawnym Gwiezdnym Niszczycielem, ma wszechstronne zastosowanie, głównymi zadaniami są: obrona planetarna, ataki planetarne, wsparcie formacji lądowych i walka z innymi okrętami. Jest on też największym okrętem obok Venatora jaki może manewrować w atmosferze i lądować na planetach. Ich wejście do linii zostało przyspieszone o prawie sześć miesięcy by Victory mogły zmierzyć się z Konfederackimi krążownikami typu Bulwark które przerwały blokadę Foerost.

Uzbrojenie:
- 10 Baterii quad turbolaserów.
- 40 Baterii podwójnych turbolaserów.
- 80 Wyrzutni pocisków.
- 10 Emiterów promieni ściągających.
- 2 Eskadry myśliwskie.



Kuat Drive Yards - Gwiezdny Niszczyciel typu - Venator

Venator jest rywalem Victory i równierz pojedynkiem konstruktorów gdyż okręt ten został zaprojektowany przez Lire Blissex córkę Walexa Blissex. Venator jest średnim wielozadaniowym okrętem wojennym, dysponuje prawie wszystkimi cechami niszczyciela typu Victory jednak różnią się w podejściu do sprawy walki z innymi okrętami.
Venator jest słabiej uzbrojony niż Victory gdyż polega głównie na ofensywnej mocy przenoszonych na pokładzie myśliwców. A jest to duża ilość bo aż 420 myśliwców, sprawia to że Venatory są uważane bardziej za lotniskowce uderzeniowe niż gwiezdne niszczyciele.
Jednak nawet to uzbrojenie artyleryjskie jakim dysponują wystarcza by toczyć równorzędny bój z konfederackim typem Providence. Jest to też jeden z największych okrętów zdolnych do manewrowania w atmosferze i lądowania na planetach.

Uzbrojenie:
- 8 Baterii podwójnych ciężkich turbolaserów.
- 2 Baterie podwójnych turbolaserów.
- 52 Działka laserowe.
- 4 Ciężkie wyrzutnie pocisków.
- 6 Emiterów promieni ściągających.
- 35 Eskadr myśliwskich.

Loronar Corporation - krążownik pościgowy typu Huntress

Huntress to specyficzny rodzaj okrętu wojennego, skonstruowany został głównie w celu działania w grupach szybkiego reagowania i pościgowych. Często stanowił ruchomą ochronę konwoju, podążając w pewnej odległości poza zasięgiem systemów wykrywania przeciwnika mógł w razie ataku szybko się zjawić i stanowić przykrą niespodziankę dla napastników. Działając w grupach po trzy są w stanie zagrozić większości okrętów konfederatów a ich duża prędkość maksymalna daje wiele nowych możliwości flocie Republiki.

Uzbrojenie:
- 20 Baterii turbolaserów.
- 5 Baterii quad laserów.
- 1 Emiter promienia ściągającego.

Rothana Heavy Engineering - szturmowy okręt desantowy typu Acclamator I

Acclamatory po raz pierwszy pojawiły się w czasie pierwszej bitwy Wojny Klonów na Geonosis, tam walcząc w przestrzeni i wysadzając desant armii klonów zaprezentowały się światu. Tego typu jednostki są stworzone do operacji desantowych na silnie bronione pozycje, ciężki pancerz, generatory tarcz dużej mocy i dobre uzbrojenie gwarantuje bezpieczne lądowanie a w razie oporu silne wsparcie ogniowe. Jednak to co okazuje się doskonałe w czasie desantów zawodzi kiedy trzeba walczyć z innymi okrętami. Główne uzbrojenie strzeleckie nie jest przeznaczone do walk w przestrzeni i jako takie ma długi czas reakcji a kiedy zaskoczy się Acclamatora w czasie ostrzału planety przestawienie jego turbolaserów na ogień do statków trwa kilkanaście minut. Najsilniejszą bronią wtedy do swojej obrony jaką Acclamator dysponuje są torpedy, te ciężkie przeciw okrętowe pociski są w stanie wyrządzić ogromne szkody przy trafieniu. Acclamator jest też najszybszym okrętem liniowym w galaktyce jego hipernapęd ma klasę 0.6

Uzbrojenie:
- 12 Baterii turbolaserów.
- 24 Działka laserowe.
- 4 Ciężkie wyrzutnie pocisków.
- 1 Eskadra myśliwska.

Rothana Heavy Engineering - fregata typu Acclamator II

Acclamator II jest rozwinięciem pierwowzoru mającym na celu przystosowanie okrętu do walki z innymi okrętami. Okręt został dozbrojony, dopancerzony i wyposażony w jeszcze silniejszy generator tarcz. Część przestrzeni ładunkowej została zaadoptowana na hangary dla myśliwców pokładowych, wycięty został w spodzie kadłuba wlot do głównego hangaru a powiększony reaktor wyszedł trochę poza główny kadłub i widać go jako wybrzuszenie na spodzie. Dzięki tym modyfikacjom Acclamator II stał się zamiast okrętu desantowego fregatą i może w końcu stawiać czoło okrętom wojennym konfederacji.

Uzbrojenie:
- 16 Baterii turbolaserów.
- 12 Pojedynczych turbolaserów.
- 24 Działka laserowe.
- 4 Ciężkie wyrzutnie pocisków.
- 6 Eskadr myśliwskich.



Damorian Manufacturing - lekki krążownik typu Carrack

Carracki zaczęły pojawiać się licznie w flocie republiki pod koniec drugiego roku Wojny Klonów. Ich konstrukcja jest twarda i toporna, wewnętrzny kadłub podzielony jest licznymi grodziami z których większość ma autonomiczne systemy podtrzymywania życia. Ta cecha sprawiła że Carrack stał się legendą , często zdarzało się że ekipy ratunkowe znajdowały ocalonych członków załogi w na pozór całkowicie wypalonych wrakach. Również dzięki tym grodziom okręt był wręcz nieprzyzwoicie wytrzymały i potrzeba było naprawdę mocno go uszkodzić by został wyłączony z walki. Były i minusy takiego rozwiązania, Carracki są ciasne a osoby o nieprzeciętnym wzroście powinny uważać na swoje głowy. Okręt też jest chyba najszybszym statkiem tej klasy w galaktyce, przy pełnej mocy silników jest w stanie przegonić prawie każdy myśliwiec i dzięki temu używany jest głównie jako szpica natarcia i ruchome skrzydło zgrupowań większych okrętów. Jest do tego chroniony dosyć silnym generatorem tarcz i dobrze rozplanowanym pancerzem, z jednym wyjątkiem. Płyty pancerza okrywające generatory napędu są bardzo cienkie i jeden celny strzał z cięższego kalibru może wyłączyć całą podsekcje maszynowni. Mimo to Carracki są bardzo lubiane prze swoich dowódców i załogi, okręt potrafi szybko doskoczyć do celu ostrzelać go i równie szybko uciec. Jeżeli trafi się na znaczne siły wroga można zawsze uciec w sumie i tak niema statku który by dogonił Carracka, oczywiście poza innym Carrackiem. Statek występuje w dwóch wersjach anty okrętowej i anty myśliwskiej.

Uzbrojenie:
- 10 Ciężkich turbolaserów.
- 20 Dział jonowych . ( wersja plot. 20 Działek laserowych. )
- 5 Emiterów promieni ściągających.

Alderaan Royal Engineers - krążownik typu Thranta

ARE jest jedną z najstarszych stoczni w Republice i mimo pacyfistycznego podejścia Alderaan do wojny nie przeszkadza to koncernowi budować okrętów wojennych. Thranta jest niedużym okrętem przeznaczonym głównie do obrony systemu Alderaanskiego i służby patrolowej. Okręt ten nie wyróżnia się niczym szczególnym ale dobrze sprawdza się w swojej roli.

Uzbrojenie:
- 8 Baterii turbolaserów.
- 4 Ciężkie działa jonowe.
- 10 Działek laserowych.
- 2 Emitery promieni ściągających.
- 1 Eskadra myśliwska.

Alderaan Royal Engineers - fregata typu Another Chance

Fregaty wojenne budowane przez ADR cechują się kanciastą "pudełkową" budową i bynajmniej nie są przykładem dobrego gustu Alderaan. Mimo nieciekawego wyglądu są to pełnoprawne okręty wojenne mogące nawiązać walkę z większością znanych przeciwników.

Uzbrojenie:
- 10 Baterii turbolaserów.
- 4 Działa jonowe.
- 2 Eskadry myśliwskie.

Corellian Engineering Corporation - korweta typu CR80

Korwety CR80 to pierwsze z serii okrętów znanych potem jako Blockade Runnery. Pierwotnie zaprojektowane jako jednostki wielozadaniowe, w miarę potrzeb mogły stać się jednostkami transportowymi, pasażerskimi czy dyplomatycznymi. Ta ostatnia wersja była chyba najbardziej popularna, słabo uzbrojona ale wyposażona w silny generator tarczy i szybka była wymarzoną jednostką dla dyplomaty. Wybuch wojny spowodował że niektóre jednostki zostały ciężej uzbrojone jednak nie była to standardowa modyfikacja i zależała tylko od woli właściciela.

Uzbrojenie:
- 2 Baterie działek laserowych.

Corellian Engineering Corporation - korweta typu CR90

Korweta CR90 to już znacznie silniejsze rozwinięcie CR80. Ma wszystkie zalety poprzednika ale dysponuje znacznie silniejszym uzbrojeniem. Zainteresowali się nią też wojskowi, CR90 był niewielkim statkiem o silnym uzbrojeniu idealnym do służby patrolowej czy zwiadowczej. Lubiany i popularny znalazł szerokie zastosowanie tak na rynku militarnym jak i cywilnym.

Uzbrojenie:
- 2 Baterie turbolaserów.
- 4 Pojedyncze turbolasery.

Corellian Engineering Corporation - korweta typu Consular

Consular jest zasłużonym statkiem dyplomatycznym i policyjnym w siłach Republiki. Zbudowany przez CEC jest prekursorem serii CR, przez wiele lat był rdzeniem floty senackiej i w głównej mierze był nieuzbrojony i traktowany jako statek "nietykalny". Jednak zagrożenia jakie istnieją w galaktyce sprawiły że Consular został wyposażony w silny generator tarczy i potężne silniki. Unikalną cechą jednostek tego typu był wymienny moduł pod kadłubem, zazwyczaj znajdowała się tam sala konferencyjna która w razie niebezpieczeństwa mogła też służyć jako duża kapsuła ratunkowa.
Do zadań policyjnych i innych niż dyplomatyczne statek był pozbawiony modułu konferencyjnego i wyposażony w systemy uzbrojenia jak również w dodatkowe płyty pancerza. Występowały dwie wersje bojowe, z bojowym modułem i pozbawiona modułu w miejsce którego wstawiono wieżyczkę z podwójnym turbolaserem.

Uzbrojenie:
- 4 Działa turboalserowe.

Corellian Engineering Corporation - wahadłowiec typu Star

Star to kolejny statek na usługach senatu, jego przeznaczenie jest podobne do Consularów ale zabiera on więcej pasażerów i może z powodzeniem być używany w roli transportowca. Popularność zyskał też w szeregach ekip eksploracyjnych za swoją niezawodność i wytrzymałość. W okresie wojny zmodyfikowano je dodając działka laserowe do obrony i wykorzystując jako transportowce.

Corellian Engineering Corporation - desantowiec typu CR20

CR20 to szybki statek desantowy pierwszego rzutu, zaprojektowany by dostarczyć 40 żołnierzy wraz ze sprzętem w rejon walk i równie szybko z niego odlecieć. Zwyczajem CEC posiada przerośnięte silniki i duża prędkość maksymalna.

Uzbrojenie:
- 4 Działka laserowe.

Corellian Engineering Corporation - desantowiec typu CR25

CR25 to większa wersja CR20, ten model statku jest przeznaczony głównie dla wsparcia sił specjalnych. Przewozi na zewnętrznych zaczepach standardowo dwie kanonierki szturmowe jednak ładunek może być zmieniany w ramach misji. Tak jak wszystkie konstrukcje CEC desantowiec jest szybki i odporny choć raczej słabo uzbrojony, głównym zadaniem CR25 jest dostarczanie jednostek lądowych na pole bitwy, nie walka.

Kuat Drive Yards - kanonierka typu AIAT/i

AIAT/i czyli Amphibious Interstellar Assault Transport/infantry jest prekursorem kanonierek LAAT/i z tym wyjątkiem że mogły one z powodzeniem podróżować w hiperprzestrzeni. Kanonierki te stanowiły podstawowy środek transportowy sił policyjnych Republiki przed wybuchem wojny. Mimo że uznawane teraz za powolne i przestarzałe nadal mogą zaskoczyć swoją wytrzymałością i zaletami. Dwa potężne silniki mieszczą się w opancerzonych gondolach po boku kadłuba, zapewnia to duży nadmiar mocy, jednak silniki te nie są już pierwszej młodości i ustępują pod względem wydajności nowszym konstrukcją. AIAT/i mimo swojego wieku jest lubiana przez pilotów i żołnierzy, dobrze opancerzona, uzbrojona i zdolna poruszać się w hiperprzestrzeni jest lepszym środkiem transportu dla mniejszych grup zwiadowców niż ogromne Acclamatory. Kanonierka ma też tak ukształtowany kadłub że bez problemu może lądować na wodzie.

Uzbrojenie:
- 2 Baterie działek laserowych.
- 1 Tylnie działko laserowe.
- Podczepiane uzbrojenie.

Republic Sienar Systems - wahadłowiec typu Kappa

Kappa jest lekkim wahadłowcem przeznaczonym do transportu towarów miedzy statkami, planetami jak również jako statek desantowy. W tej ostatniej opcji może zabrać na pokład 40 żołnierzy z pełnym ekwipunkiem oraz dwa lekkie pojazdy wsparcia. Kappa jest prostą i w miare niezawodna konstrukcją, lekko uzbrojoną i opancerzoną. nie zaleca się używania jej jako maszyny pierwszego rzutu.

Uzbrojenie:
- 6 Blasterów.

[Nie Weszła Jeszcze Do Służby]

Cygnus Spaceworks - wahadłowiec typu T2c Theta*

Theta jest typowym uzbrojonym wahadłowcem okresu wojny. Wyposażana w potężne generator tarcz oraz ciężkie uzbrojenie szybko stała się ulubieńcem oficerów, senatorów i każdego kto potrzebował szybkiego i dobrze chronionego środka transportu. Zalety te sprawiły też że jest chętnie używany przez jednostki komandosów jako szybki środek transportu.

Uzbrojenie:
- 9 Działek laserowych.

[Nie Weszła Jeszcze Do Służby]

Incom Corporation/Subpro Corporation - ciężki myśliwiec typu ARC-170

ARC-170 czyli Aggressive ReConnaissance jest najcięższym myśliwcem w arsenale Republiki. W przeciwieństwie do małych Nimbusów czy Eta-2, ARC-170 jest maszyną szturmową przeznaczoną do długich samodzielnych operacji jak zwiad czy rajdy na placówki wroga w głębi jego terytorium. Myśliwiec wyposażony jest w zaawansowany system skanująco zagłuszający i hipernapęd klasy 1,5. Teoretyczna autonomia ARC-170 to 5 dni, na tyle starczy zapasów załodze składającej się z trzech osób, pilota, drugiego pilota - operatora systemów uzbrojenia i tylniego strzelca. Te ciężkie myśliwce nie były szybkie ale silne uzbrojenie i generator tarczy sprawiały że ARC-170 był bardzo odporną maszyna, często też stanowił główną siłę uderzeniową formacji myśliwskich eskortowana przez Nimbusy i Eta-2. W oparciu o konstrukcje ARC-170 zbudowano bombowiec torpedowy głębokiej przestrzeni NTB-630 i bombowiec planetarny PTB-625.

Uzbrojenie:
- 2 Ciężkie działka laserowe.
- 2 Działka laserowe strzelające do tyłu.
- 1 Wyrzutnia pocisków.

Kuat Systems Engineering - myśliwec typu Alpha-3 Nimbus*

Nimbus to kolejne dzieło legendarnego Walexa Blissexa, twórcy niszczycieli typu Victory.
Myśliwiec ten zastąpił na pierwszej linii frontu V-19 Torrent i jest to naprawdę godny następca. Nimbus w krótkim czasie stał się głównym myśliwcem frontowym Republiki, jego niezawodność i siła ognia była wysoce ceniona przez pilotów. Wyposażony w dobry generator tarczy, droida astromechanicznego który pomagał w nawigacji i drobnych naprawach oraz niezawodne silniki stawał dzielnie w szranki z Konfederackimi droidami myśliwskimi. Działka umieszczone w dwóch parach po bokach maszyny znajdowały się w ruchomych gniazdach dzięki czemu ich kąt ostrzału mógł być zmieniany. Jedną z największych wad, nie licząc braku zintegrowanego hipernapędu ( używały pierścieni hipernapędu ) był brak wyrzutni pocisków. Najwyraźniej uznano że Nimbus ma służyć tylko do walk kołowych na najbliższym dystansie gdzie pociski udarowe czy protonowe nie zdają egzaminu.

Uzbrojenie:
- 4 Działka laserowe.

Slayn & Korpil - myśliwec typu V-19 Torrent

V-19 wziął po raz pierwszy udział w walce podczas Bitwy o Geonosis. Zaprojektowany jako maszyna krótkiego zasięgu z głównym zadaniem niszczenia myśliwców wroga spisywał się doskonale. Ceniono go za dużą siłę ognia i łatwość w pilotażu, jest też bardzo zwrotny i szybki. Jedną z jego największych wad jest ruchome pionowe skrzydło, nieraz zdarzyło się że mechanizm zostawał uszkodzony i myśliwiec musiał awaryjnie lądować na pokładzie macierzystego okrętu z zablokowanym w pozycji "dół" płatem, niejeden pilot przypłacił to życiem. Budowa V-19 jest raczej zwarta ale brak jej opancerzenia a sam generator tarczy nie jest zbyt silny, większość tych udogodnień poświęcono by Torrenty były jak najbardziej zwrotne. Uzbrojone w wyrzutnie pocisków wstrząsowych mają też szanse uszkodzić większe okręty.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.
- 2 Wyrzutnie pocisków.

Kuat Systems Engineering - myśliwec przechwytujący typu Eta-2 Actis*

Actis to szybka i zabójcza maszyna, wszystko w tym myśliwcu poświecono na rzecz prędkości i zwrotności. Cała reszta była sprawą drugorzędną, i tak jest to jedna z najtrudniejszych w pilotażu maszyn w arsenale Republiki. Jest tak szybka i zwrotna że graniczy to z kompletną niestabilnością. Najlepszymi pilotami Eta-2 okazali się jedi którzy dzięki swym mistycznym mocom potrafili okiełznać ten myśliwiec. Mimo trudności w pilotażu Actis znalazła swoje miejsce we flocie Republiki odpowiadając za role maszyn przechwytujących i szybkich skrzydeł zgrupowań uderzeniowych.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.
- 2 Działka jonowe.

Kuat Systems Engineering - myśliwec przechwytujący typu Delta-7 Aethersprite

Delta-7 zaprojektował Walex Blissex, była to pierwsza jego próba zbudowania lekkiego i szybkiego myśliwca przechwytującego. Próba całkiem udana, choć nie do końca. Aethersprite okazał się trudny w pilotażu, był podobnie jak jego następca Eta-2 bardzo szybki i zwrotny ale jego pełne zdolności mogli wykorzystać tylko jedi. Lekko uzbrojony i wyposażony w słaby generator tarczy nie był dobrą maszyną do walki frontowej więc używali ją tylko członkowie zakonu jedi. Weszła też na rynek cywilny ale nie spotkała się tam z uznaniem.

Uzbrojenie:
- 2 Działka laserowe.

* - jednostka jeszcze nie weszła do służby.
* - jednostka niekanoniczna.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Biblioteka » Wielka Flota Republiki.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group