FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
The New Corellian #04
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Holonet Daily » The New Corellian #04
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Faeton
Game MasterDołączył: 26 Maj 2006
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


 Post Wysłany: Śro 16:15, 11 Paź 2006    Temat postu: The New Corellian #04

Koniec kryzysu na Korelli!!


Gubernator Systemu i Sektora Korelliańskiego Ventru Tamos podał się do dymisji po ujawnieniu nagrań zdobytych przez senatora Garma Bela Iblisa. Nagrania pochodzące z tajnej instalacji zbudowanej na polecenie
Tamosa na planecie Sacorria dowodzą jego udziału w spisku mającego na celu przejęcie dyktatorskiej władzy na Korelli. Tamos, który zastąpił na stanowisku ostatnią dyktator Shylę Merricopę posłużył się szantażem przedstawicielki Selonii w Radzie Siedmiu, żeby zdobyć jej wsparcie na drodze do pełni władzy na Korelli. Były gubernator usiłował zdyskredytować senatora Korelli Garma Bela Iblisa, który wpadł na trop spisku i chciał ujawnić prawdę przed opinią publiczną. Korzystając z pomocy Derena Molodha, znanego przedsiębiorcy i prezesa Molodh Industries, senator Iblis przeprowadził śledztwo w wyniku którego odkryto bazę na Sacorri, skąd uwolniono Shylę Merricope, która jak się okazało nie zginęła kilka lat temu w wypadku, lecz została porwana przez Tamosa i przetrzymywana wbrew jej woli. Usunięcie powszechnie szanowanej liderki utorowało drogę Tamosa do urzędu. W sekretnej instalacji Tamosa odnaleziono również dowody wskazujące na przeprowadzanie nielegalnych eksperymentów na bezprawnie przetrzymywanych Selonianach. Po odkryciu interwencji Iblisa i Molodha, Tamos wprowadził na terenie planety Korelia stan wojenny i blokadę wojskową. Pomimo tych środków na planetę zdołał się przedrzeć konwój okretów CorSecu, które
zostały wezwane na Sacorrię po odkryciu bazy i których dowódca, komandor Saez po odkryciu prawowitej pani dyktator Merricope przysiągł lojalność jej urzędowi. Wkrótce po ujawnieniu osoby pani Merricope i udziału Tamosa w jej porwaniu i przetrzymywaniu na specjalnym posiedzeniu zebrała się Rada Siedmiu, która wobec przytłaczających dowodów jego winy pozbawiła go stanowiska i nakazała CorSecowi jego zatrzymanie. Ulice korelliańskich miast wypełniły liczne manifestacje poparcia dla Merricope i Iblisa i zdecydowanie mniej liczne wspierające
Tamosa i jego izolacjonistyczną politykę neutralności. Tymczasem sam Tamos oskarżył Derena Molodha, Molodh Industries i CEC o inspiracje zamachu stanu, którego elementem miał być sobowtór, według niego, dawno zmarłej Merricope. Celem zamachu miało być całkowite
przejęcie władzy w systemie Korelliańskim przez Korporację. Tamos argumentował, że MI i CEC zależy na zyskach ciągniętych z sprzedaży uzbrojenia i okrętów Republice i dlatego zamierzając wprowadzić Korellię do wojny przeciwko Konfederacji, Molodh i zarząd CEC wywołali obecny kryzys. Stanowisko Tamosa poparła część dowódców CorDef-u.
Były gubernator zbiegł z Coronet i schronił się na pokładzie jednej z fregat floty lojalnych jego reżimowi. Cały CorSec i większość dowódców CorDefu na polecenie Rady Siedmiu złożyło przysięgę lojalności prawowitej dyktator Shyli Merricope.

Wobec fatalnego stanu zdrowia Merricope czasowo jej obowiązki przejął mianowany przez nią na stanowisko pierwszego trybuna Dyktatu senator Garm Bel Iblis, zgodnie z poleceniem dyktator, przejął on obowiązki dowódcy armii i floty i ma jak najszybciej doprowadzić do przywrócenia porządku w szeregach CorDefu. Najtrudniejszym zadaniem nowo mianowanego trybuna będzie doprowadzenie Ventru Tamosa przed oblicze sprawiedliwości, co wobec poparcia części zbuntowanych dowódców, w tym zastepcy dowódcy CorDefu admirała Cromptona, może być szczególnie trudne. Kilkanaście krążowników i fregat wchodzących w skład sił wiernych Tamosowi zostało otoczonych na orbicie
Korelli. Blokada CorDef-u i CorSecu została wsparta przez pospiesznie ściągane okręty Molodh Protection Services i nieoddane jeszcze klientom jednostki CEC. Zdaniem nielicznych zwolenników Tamosa potwierdza to słowa byłego gubernatora o inspiracji całego kryzysu przez przemysłowców. Przedstawiciele CEC i MI we wspólnym oświadczyli, że ich przedsiębiorstwa nigdy nie miały nic wspólnego z żadnymi działaniami natury politycznej, a obecna interwencja po stronie prawowitych władz jest wynikiem osobistej prośby senatora Iblisa, czasowo pełniącego obowiązki głowy państwa, jak i samej dyktator Merricope.

Pomimo usunięcia ze stanowiska Tamosa częściowo utrzymano blokadę Korelli ze względu na obecność na orbicie okretów wiernych Tamosowi. Nie znamy szczegółów prowadzonych negocjacji, jednak z tego co udało nam się ustalić admirał Crompton i sam Tamos odmawiają poddania się. W skład sił lojalistów Tamosa wchodzi m. in. flagowy okręt Cromptona, krążownik "Glory of Corellia". Nasi wojskowi informatorzy nieoficjalnie twierdzą, że celem negocjacji jest przejęcie wszystkich osiemnastu jednostek wiernych Tamosowi w nienaruszonym stanie. Czyżby wojskowi myśleli o ataku sił specjalnych? Czy na orbicie Korelli może rozegrać się bitwa kosmiczna? Zebrani na nadzwyczajnej sesji członkowie Izby Deputowanych są przekonani, że Flota nie dopuści do rozlewu krwi i zerwie z atmosferą zastraszenia tożsamą dla dni blokady Tamosa. Pierwszy trybun Iblis wyraził nadzieję na szybkie i możliwie bezkrwawe zakończenie kryzysu, co jego zdaniem stanie się wraz z poddaniem Tamosa i oddanych mu żołnierzy.

Kryzys Koreliański komplikuje stosunki gospodarcze z Hegemonia Tion


Ostatnie wydarzenia na Korelli zaniepokoilły borykającą się z powstaniem na Raxus Prime Hegemonię Tion. Eskalacja napięcia w systemie Korelliańskim i niedawne ustapienie gubernatora Tamosa nie uspokoiły ambasadora Hegemonii Minyar Mink - Meyera, który uważam, że wykorzystanie świeżo zbudowanych okrętów CEC do blokady na orbicie Korelli sił lojalnych Tamosowi, może podwarzyć wiarygodność Korporacji jako solidnego dostawcy. Przedstawiciele CEC zapewniają, że akcja pomocy dla sił zbrojnych legalnego rządu Korelli ma charakter doraźny i tymczasowy i w żaden sposób nie powinna być odbierana jako zerwanie podjętych zobowiązań czy choćby opóźnienie terminu przekazania zamówionego sprzętu. Przedstawiciele CEC dodatkowo zapewniają, że spośród kilkunastu okrętów użytych do wsparcia CorDefence i CorSecu, żaden nie należy do partii jednostek zamówionych przez Hegemonię. Pomimo zapewnień Korporacji do Coronet wybiera się delegacja Tion na czele której stanie Heydmar IV lord Tion - senator Republiki i zaraz ambasador HEgemonii na Coruscant i negocjujący umowę z CEC i Molodh Industries przewodniczący Wielkiej Rady Kwestorów Hegemonii Tion Armegor Der Vaynor. Der Vaynor był wielkim zwolennikiem porozumienia handlowego zawartego jeszcze z rządem Tamosa. Tionijczyk argumentował, że CEC dzięki wolnym mocom produkcyjnym, co wynikało z braku szerszego zaangażowania w dostawy dla floty Republiki, będzie doskonałym dostawcą dla Hegemonii, która w ostatnich miesiącach stanęła w obliczu powstania na Raxus Prime i szerzącej sie propagandy Separatystów hrabiego Dooku. Przedstawiciele Hegemonii Tion przylecą na Korellię w najbliższym tygodniu, gdzie spotkają się z pierwszym trybunem Iblisem, który w zastępstwie ciągle słabej dyktator Merricope, stoi na czele Rady Systemu i pełni obowiązki szefa Sektora. Delegacja Tionijczyków odbędzie również konferencję z przedstawicielami koreljańskich przedsiębiorstw realizujących zamówienia dla Hegemonii. W skład strony korporacyjnej wejdzie m. in. prezes Molodh Industries Deren Molodh. UDało nam się przeprowadzić wywiad z prezesem MI.

Jeen Mallo: Panie prezesie, ostatnie zamieszanie polityczne na Korelli nadszarpnęło zaufanie klientów korporacji co do wiarygodności naszych przedsiębiorstw, czy słusznie?

Deren Molodh: Jeżeli pyta pani o zaufanie do samych korporacji, to z całym przekonaniem moge odpowiedzieć, że nie ma najmiejszego powodu, żeby sądzić, że mogą pojawić się jakiekolwiek poważne opóźnienia w realizacji zamówień. Poprzednie władze robiły wiele, żeby zagrozić gospodarczje pozycji planety, systemu i całego sektora, które jak wiemy są ze sobą połączone niezrywalnymi więziami - politycznymi, gospodarczymi i kulturalnymi, jednak okres szkodliwych rządów Tamosa jest już za nami, w związku z czym nie spodziewam się żadnych kłopotów z dostawami.

JM: Pańskie zangażowanie w politykę budzie zastrzeżenia wśród wielu cżłonków galaktycznej wspólnoty biznesowej. Niektórzy członkowie zarządów takich spółek Jak Kuat Drive Yards czy Sienar Fleet Systems uważają, że pańskie działani są sprzeczne z etyką zawodową.

DM: Proszę zobaczyć kto to mówi, ludzie, którzy sprzedają dziesiątki tysięcy statków, okrętów, borni i wszelkiego innego uzbrojenia Republice i prosze mi wierzyć nie jest to działanie filantropijne, lecz w dużym stopniu polityczne. Polityka i wojna zawsze były ze sobą połączone, tak jest i w tym przypadku. Proszę porównać skalę zamówień wrażliwych politycznie i dojdzie pani do wniosku, że KDY i SFS ośmieszają się takimi komantarzami.

JM: No tak, ale nie zaprzeczy pan, że władze KDY i SFS nie współuczestniczą w wydarzeniach tego typu jakie miały miejsce w ostatnich dniach na Korelli, ich okręty nie ścigają sił wiernych poprzedniemu rządowi ani w żaden inny sposób nie agnażują się w rozgrywanie bieżących wydarzeń politycznych.

DM: Proszę wybaczyć, ale porównanie władze Republiki do reżimu Tamosa jest szalenie krzywdzące dla kanclerza Palpatine's i Senatu. Proszę nie zapominać, że Tamos dopóścił się przestępstw i dążąc do popełnienia następnych prześladował senatora Iblisa, który znajdująć się w moim towarzystwie badał działalność Tamosa. Wszelkie działania, które podjąłem miały na celu dobro Korelli i było konsultowane z senatorem Iblisem i legalną głową państwa Shylą Merricope, ich charakter był czysto obronny przeciwko nielegalnym działanikm Tamosa, koniec kropka, nie ma się co tutaj doszukiwać nieprawości czy skandalu.

JM: Podobno MI wysłało już pierwsze partie zamówionego sprzętu do Hegemonii Tion, czy to prawda?

DM: Wybaczy pani, ale nie będę rozstrząsał tutaj szczegółów naszej umowy z rządem Hegemonii, obejmuję ją tajemnica handlowa. Chcę jednak zapewnić naszych akcjonariuszy i pracowników, że los spółki jest niezachwiany i zamierzam powtórzyć to samo przedstawicielom Hegemonii: ich zamówienie jest niezagrożone. Proszę zapytać ambasadora Tion czy jest niezadowolony ze współracy z MI, jestem pewien, że zaprzeczy.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Holonet Daily » The New Corellian #04
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group